Seria Jack Reacher

Jack Reacher

“Siła perswazji”, “Nieprzyjaciel”, “Bez litości”, “Elita zabójców”, “Nic do stracenia”, “Jutro możesz zniknąć”, “61 godzin” – to tylko niewielka część książek, jakie opowiadają o niezwykłej osobie, która zawsze musi wpakować się w jakieś tarapaty. Tą osobą jest Jack Reacher – eks wojskowy, który teraz przemierza Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. Główny bohater chce lepiej poznać swój kraj, ponieważ nigdy nie miał takiej możliwości. Tylko, że wszystko jakoś tak wychodzi, iż zawsze muszą się do niego “przyczepić” jakieś kłopoty, a on ludziom w potrzebie nie potrafi odmówić. Na podstawie kilku książek został nakręcony film, gdzie główną rolę grał jeden z najlepszych aktorów tom Cruise.

“Czasami warto umrzeć. Jack Reacher. Tom 15”

Jack Reacher trafia do Nebraski, do miejsca, gdzie właściwie ciężko powiedzieć, że ma się do czynienia z wielkim społeczeństwem. Wielkie, rolnicze obszary Nebraski nie wyglądają zachęcająco. Do posterunku policji należy jechać minimum godzinę. Władzy tutaj nie ma. Chociaż, błąd! Jest to jedna, nieformalnie pisana władza, która należy do rodziny Duncanów. Oficjalnie zajmują się oni transportem. Tylko chyba wszyscy miejscowi wiedzą, że ich wielki majątek niekoniecznie z tego pochodzi. Ich podejrzane interesy już nikogo nie dziwią. To właśnie na tą ziemię, do jedynego motelu w promieniu kilkuset kilometrów trafia Jack Reacher. Mężczyzna chce wyjaśnić tajemnicę zaginięcia pewnej dziewczynki, ale widzi, że nie będzie łatwo. Co prawda, jest to sprawa sprzed kilkunastu lat, ale ma nadzieję, że miejscowi mu pomogą. Reacher nie wie, że znajduje się w błędzie.

“Ostatnia sprawa. Jack Reacher. Tom 16”


Nigdy nie można być pewnym tego, co tak naprawdę autor przygód Reachera będzie chciał nam pokazać. A dowodem na to jest tom szesnasty, gdzie można cofnąć się nieco do przeszłości głównego bohatera. Jest rok 1997. Młody Reacher, który jest żołnierzem, zostaje wyznaczony do zatuszowania pewnej sprawy. W wyniku pewnych działań innego wojskowego, zginęła kobieta. Tylko, że owy wojskowy ma potężnych przyjaciół w Waszyngtonie, którzy nie chcą, aby ten za to co się stało, odpowiedział. Reacher ma zająć się tuszowaniem sprawy. Udaje się na miejsce zdarzenia. Tam to poznaje młodą i ambitną panią szeryf, która chce doprowadzić do wyjaśnienia całej sprawy. Główny bohater jest po jej stronie. Obydwoje chcą prawdy i sprawiedliwości, ale kiedy ma się za sobą tak potężnych ludzi w Waszyngtonie – wcale nie będzie to takie łatwe.